تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

ترکیدگی لوله و نشتی آن یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر ساختمانی به وجود آید، اما برای پی بردن به این ترکیدگی لوله چه روش هایی وجود دارد؟ برای تشخیص ترکیدگی لوله امروزه دستگاه های هوشمندی وجود دارند که به طور دقیق و با کمترین درصد خطا می توانند محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله ها در کمترین زمان ممکن را تشخیص دهند.

برای پی بردن به ترکیدگی لوله اولین قدم توجه به نشانه های آن است. همچنین ترکیدگی لوله و تعمیر آن مسلما هزینه هایی را به بار می آورد که برای جلوگیری از آن می توانید روش هایی که در ادامه بیان می کنیم را انجام دهید، و تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

نشانه های ترکیدگی لوله

زمانی که لوله ها دچار ترکیدگی می شوند ابتدا نشانه ها و علائمی به وقوع می پیوندند که شما می توانید با کمی دقت و توجه به این نشانه ها به ترکیدگی لوله ها پی ببرید، اما این نشانه ها چگونه هستند؟ برای یافتن پاسخ سوالات خود با ما همراه باشید تا نشانه های ترکیدگی لوله را برای شما بازگو کنیم.

اولین نشانه ترکیدگی لوله را می توان به دیدن نم در دیوارهای محل مورد نظر نسبت داد. هنگامی که شما آثار نم را روی دیواری مشاهده کردید مطمئن باشید که این نم نشات گرفته از محلی است که در آن جا رطوبت وجود دارد. بنابراین پس از مشاهده آثار نم روی دیوار به ترکیدگی لوله ها پی می بریم.

برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه شمال تهران با مجموعه شوا تماس بگیرید. شوا ارائه دهنده خدمات تشخیص ترکیدگی لوله می باشد.

نشانه واضح دیگری که برای پی بردن به ترکیدگی لوله می توانیم به آن اشاره کنیم وجود بوی نم و رطوبت است که این موضوع هنگامی بیشتر نمایان می شود که برای مدتی شما خانه نباشید و پس از چند روز که به خانه برمی گردید متوجه بوی ناخوشایند نم و رطوبت می شوید که این مورد نیز از نشانه های ترکیدگی لوله است.

مورد بعدی که می تواند در تشخیص ترکیدگی لوله به شما کمک کند صدای چکه آب است. برای این کار بهتر است محیط مورد نظر کاملا ساکت و آرام باشد، سپس تمامی شیرهای آب و اتصالات را ببندید. اگر متوجه صدای چکه آب شدید پس بدانید این یکی از نشانه های نشتی و ترکیدگی لوله است.

آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم چک کردن کنتور آب است. برای این کار شما ابتدا تمام شیرهای آب محل مد نظر را بایستی قطع کنید، سپس به سراغ کنتور آب بروید، اگر متوجه چرخش عقربه های کنتور آب شدید پس مطمئن باشید لوله های ساختمان دچار ترکیدگی شده است.

پس از پی بردن به ترکیدگی لوله ها حال نوبت به تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله است که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چگونه به محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله پی ببریم؟ آیا راه حلی وجود دارد؟ در پاسخ به شما مطالبی را آماده نموده ایم که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
روش های تشخیص ترکیدگی لوله

روش های تشخیص ترکیدگی لوله

برای تشخیص ترکیدگی لوله دو روش پیش روی شما است که شما با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید.

  • روش اول: روش اول همان روش سنتی و قدیمی است که در گذشته از این روش استفاده می کردند، نحوه کار به این صورت است که بر اساس حدس، محل های مشکوک را می کندند تا به محل دقیق ترکیدگی لوله برسند. مسلما در این روش از آزمون و خطا استفاده می شود که درصد اشتباه در این نوع بسیار بالا است و این امکان وجود دارد که محلی کنده شده، محل دقیق ترکیدگی لوله نباشد. همچنین در این روش به نیروی انسانی و زمان زیادی برای پی بردن به محل دقیق ترکیدگی لوله نیاز است.
  • روش دوم: روش دوم تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه است که یک روش جدید و مدرنی می باشد. در این روش از دستگاه های قدرتمند و پیشرفته ای جهت یافتن محل دقیق ترکیدگی لوله استفاده می شود. لازم به ذکر است بدانید در این روش درصد خطا بسیار پایین و حتی می توان گفت نزدیک به صفر است. همچنین در این روش به زمان کم تری نسبت به روش سنتی نیاز است.

راه های جلوگیری از ترکیدگی لوله

ترکیدگی لوله یکی از مشکلاتی است که در هر ساختمانی امکان وقوع آن وجود دارد و طبعا دردسر ها و هزینه های برای تعمیر و جبران این خسارت وجود دارد. جدا از بحث هزینه های مصرفی، برای تعمیر آن به زمان کافی نیاز است. بنابراین اگر شما قصد جلوگیری از ترکیدگی لوله را در ساختمان خود دارید بهتر است اقدامات زیر را در نظر بگیرید.

یکی از مهم ترین کارهایی که باید برای جلوگیری از ترکیدگی لوله انجام دهید، استفاده از مصالح با کیفیت در لوله کشی است. همچنین بهتر است هنگام خرید لوله به سایز و اندازه لوله و فشار آب توجه کنید؛ چرا که در محل هایی که فشار آب زیاد است اگر لوله کوچک انتخاب شود، باعث ترکیده شدن لوله و بروز مشکلاتی از این قبیل می گردد.

اقدام ضروری دیگری که برای جلوگیری از ترکیدگی لوله باید انجام شود، استفاده از عایق ها در فصل های سرد سال است که تا حد زیادی از ترکیدگی لوله ها در فصل هایی مانند زمستان جلوگیری می کند. همچنین فشار روی لوله ها باعث ترکیدگی آن ها می شود که بهتر است روی لوله ها فشار اضافی ایجاد نشود.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
راه های جلوگیری از ترکیدگی لوله

تشخیص نم و رطوبت از خدمات تخصصی مجموعه شوا می باشد. در صورت نیاز به خدمات تشخیص نم و رفع آن با شوا تماس بگیرید.

معرفی مرکز معتبر برای ترکیدگی لوله

چنان چه در ساختمان شما لوله ها دچار ترکیدگی شدند اصلا نگران نباشید چرا که ما در مجموعه شوا از دستگاه های پیشرفته و قدرتمندی برای پی بردن به محل دقیق ترکیدگی لوله استفاده می کنیم. شما مراجعه کنندگان می توانید با مراجعه به سایت ما از تمامی خدمات ما بهره مند شوید، برخی از این خدمات عبارتند:

  • تشخیص ترکیدگی لوله توسط دستگاه های مدرن
  • تشخیص ترکیدگی لوله در کوتاه ترین زمان ممکن
  • پرسنل خوش قول
  • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

ما در مجموعه شوا برای تعمیر لوله های ترکیده قیمت های مناسبی را در نظر گرفته ایم. همچنین کارکنان و پرسنل مجموعه ما در سریع ترین زمان ممکن به محل مورد نظر اعزام می شوند و از آن جایی که تیم ما از افراد حرفه ای تشکیل شده است، تعمیرات را به بهترین شکل انجام می دهیم.

برای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به کجا مراجعه کنیم؟

در صورت نیاز به خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه با مجموعه شوا تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

روش های تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

برای اطلاع از روش های تشخیص ترکیدگی لوله پیشنهاد می کنیم این مقاله از شوا را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to top